biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Praca

Praca kurier – co warto wiedzieć?

Praca kurier – co warto wiedzieć?

Zawód kuriera cieszy się ogromną popularnością. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się praca w firmach kurierskich.

Praca kurier

Obecnie na rynku pracy znaleźć można wiele ogłoszeń, w których właściciele firm kurierskich szukają zaufanych pracowników. Jak zostać kurierem? Aby zostać kurierem nie trzeba mieć jakichś specjalnych kwalifikacji, ponieważ jedynym wymogiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, czyli takiego dającego prawo do prowadzenia samochodu osobowego. Praca kuriera wiąże się z koniecznością jazdy po punktach, które są adresami, pod które ma dojść paczka. Warto nadmienić, że zawodem tym interesują się również kobiety. Kurier może liczyć na dobre zarobki, a czas pracy w głównej mierze zależny jest od tego, jak sprawnie pracuje.

Osoby, które wybrały pracę jako kurier, chwalą sobie ten wybór, właśnie za to, że mogą sami zarządzać czasem pracy. Warto nadmienić, że praca kuriera zaczyna się w godzinach porannych, ponieważ kurier musi stawić się w punkcie zbiorczym, w którym odbierze paczki do rozwiezienia na dany dzień. Pracownik zajmujący się rozwożeniem paczek, który działa w rejonie małego miasta, może liczyć się z tym, że punktów do zostawienia paczki będzie więcej. Kurier może liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie, jednakże wiele firm kurierskich szuka również pracowników, z którymi można związać się na podstawie B2B. Taki kurier musi mieć zarejestrowaną działalność oraz ponosić koszty ubezpieczenia, ponieważ to na nim spoczywać będzie bezpieczeństwo paczek.

Tani kurier

Zdecydowanie najpopularniejszą firmą kurierską w Polsce jest InPost, który znany jest z szerokiego wachlarza usług. Firma ta ma ugruntowaną pozycję na rynku i zatrudnia tysiące pracowników. Ma ona również wiele sortowni, które spotkać można w praktycznie każdym dużym mieście. Wyjątkowe w działalności tej firmy są paczkomaty, czyli automaty do odbioru i nadawania paczek. Tego typu automaty znaleźć można w wielu lokalizacjach, dzięki czemu nie trzeba umawiać się na konkretną godzinę z kurierem. Paczkomaty chwalone są nie tylko przez klientów, ale też przez kurierów, którzy mają lżejszą pracę. Zamiast jazdy do poszczególnych klientów indywidualnie, wystarczy włożyć paczkę do paczkomatu. Dotyczy to zarówno wysyłki paczek, jak i odbioru.

Kurier InPost godziny pracy są zmienne i zależne w głównej mierze od tego na jak dużym obszarze musi poruszać się kurier. Na uwagę zasługuje fakt, iż kurierzy pracują maksymalnie do godziny siedemnastej, i to właśnie wtedy można spodziewać się kuriera. Kurierzy to osoby, które mają stały kontakt z klientem, jednakże należy pamiętać, że ich praca polega na poruszaniu się po określonym terenie. W czasie pracy kuriera może przytrafić się wypadek na trasie, który może opóźnić czas dostarczenia przesyłki. Warto wybrać zaufaną firmę kurierską, która od wielu lat świadczy usługi w tej branży. Gwarantuje to bezpieczny transport paczki oraz pewność, że zostanie ona dostarczona w terminie. InPost to firma świadcząca usługi na najwyższym poziomie. Jednak tani kurier to nie tylko InPost- warto porównywać zawsze dostępne oferty! Najlepiej zrobić to na stronie brokera usług kurierskich.

Udostępnij