biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Test szybkości klikania – co to jest?

Test szybkości klikania – co to jest?

Realia współczesnej pracy są takie, a nie inne. Bardzo wiele osób pracuje przed komputerem, a ich codzienność zawodowa polega między innymi na tym, aby szybko i sprawnie uzupełniać dokumenty tekstowe w komputerze. Dla osób, które chcą rozwinąć się w tym obszarze i znaleźć dobrą pracę, test szybkości klikania będzie świetnym narzędziem pozwalającym sprawdzić, z jaką prędkością pisze się na komputerze.

Pisanie na klawiaturze

Jeszcze kilkanaście lat temu uczniowie niektórych szkół, między innymi tych związanych z branżą ekonomiczną, doskonalili umiejętność pisania na maszynie do pisania. Dzisiaj trudno sobie to wyobrazić, jednak wbrew pozorom nie jest to przecież żadna zamierzchła przeszłość. Współcześnie pisze się na komputerze, a kto chce szybko i efektywnie wykonywać swoją pracę, musi rozwinąć umiejętność bezbłędnego i bardzo szybkiego klikania. Jest to niezbędne między innymi dla wszystkich osób, które są szeroko związane z branżą informatyczną, programowaniem, ale nie tylko. Bardzo szybko i bezbłędnie na komputerze powinny pisać również osoby pracujące jako sekretarki lub sekretarze, asystenci wirtualni, redaktorzy, ludzie zajmujący się transkrypcja, a także wiele innych osób. Nie zawsze szybkość pisania ma znaczenie, ale w niektórych branżach jest istotna.

Test szybkości klikania

W jaki sposób trenować u siebie szybkie i bezbłędne pisanie? Po prostu pisać na klawiaturze. Najlepiej trenować codziennie przynajmniej przez 15 minut. Dobrym sposobem będzie przykładowo przepisywanie tekstu z książki, czasopisma lub innych dokumentów. Chodzi o to, aby jednocześnie śledzić tekst napisany przy jednoczesnym przepisywaniu go na komputerze. W ten sposób można wytrenować bardzo ważne umiejętności, które są potrzebne do pracy w urzędach, sekretariatach, sądzie, wydawnictwie . Jeżeli chciałoby się sprawdzić, z jaką prędkością pisze się na klawiaturze komputera, warto zrobić sobie test szybkości klikania. Można wykonać go między innymi online na wielu różnych stronach dostępnych w sieci. Jest to miarodajne narzędzie pokazujące, jak opanowało się już umiejętność bezbłędnego pisania na klawiaturze. Jeżeli do trenowania podchodzi się na serio, można zmierzyć prędkość klikania na przykład raz w tygodniu, aby sprawdzać swoje postępy. To dobry sposób dla osób, którym naprawdę zależy na tym, aby stosunkowo szybko rozwinąć swoją umiejętność pisania na klawiaturze. Może być to jeden ze sposobów na to, aby zwiększyć swoje szanse na przykład na rynku pracy wtedy, gdy szuka się zatrudnienia w charakterze programisty.

Udostępnij