biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Chcesz rozwijać biznes, ale brakuje Ci środków? Postaw na kredyt!

Chcesz rozwijać biznes, ale brakuje Ci środków? Postaw na kredyt!

Kredyty cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, nie bez przyczyny. Prowadzenie własnej działalności to duże wyzwanie, ale też obciążenie finansowe. Aby móc rozwijać firmę, trzeba w nią sporo zainwestować. Nie zawsze jest to możliwe bez naruszenia jej stabilności finansowej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem problemów z brakiem środków na inwestycje okazuje się kredyt. Za jego pośrednictwem można pozyskać środki, które pomogą poprawić prosperowanie firmy i umożliwią jej dalszy rozwój. Dotyczy to chociażby kwestii zakupu samochodów dostawczych niezbędnych do tego, by móc bez zakłóceń prowadzić przedsiębiorstwo. Dla kogo kredyt na samochód dostawczy okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Zanim podejmiesz decyzję…

Kredyt na samochód dostawczy to często jedyny sposób na to, by móc zakupić potrzebny do sprawnego działania firmy pojazd. Jest to bowiem spory wydatek, który nie zawsze udaje się pokryć z osiągniętych zysków. Wielu przedsiębiorców rezygnuje z zakupu tańszego używanego samochodu w obawie przed wysokimi kosztami ewentualnych napraw. Poza tym częste awarie, które mogą zdarzyć się w przypadku wieloletniego pojazdu, oznaczają trudności w transporcie, a to z kolei zakłóca działanie firmy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt na samochód dostawczy i zakup nowego, droższego pojazdu. Czy to dobry pomysł?

Skorzystanie z kredytu na zakup samochodu może się okazać najlepszym rozwiązaniem, jednak po spełnieniu odpowiednich warunków. Przede wszystkim decyzja o zaciągnięciu kredytu, podobnie jak wybór oferty powinny być dobrze przemyślane. Brak rozsądku w tej sytuacji może okazać się niezwykle kosztowny i narażać na niepotrzebne ryzyko inwestycyjne. Dlatego przed zaciągnięciem kredytu warto zastanowić się nad jego wysokością i rozważyć, czy pożyczana kwota nie będzie zanadto obciążająca dla budżetu firmy. Poza tym warto porównać ze sobą kilka kolejnych ofert pod kątem proponowanych warunków. Okazuje się bowiem, że rozbieżności w tym zakresie potrafią być całkiem znaczne. Co należy wziąć pod uwagę?

W poszukiwaniu najlepszej oferty…

Analizując proponowane warunki kolejnych ofert kredytu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim koszty kredytu, jakie zawiera każda z nich. Przy czym warto pamiętać, że w pojęciu tym nie zawiera się wyłącznie wysokość oprocentowania kredytu. I choć bezsprzecznie ma ona ogromne znaczenie w zakresie tego, ile ostatecznie będzie musiał zapłacić za udzieloną mu pożyczkę kredytobiorca, trzeba pamiętać, że wiele banków dolicza różne dodatkowe opłaty oraz prowizje. Mają one ogromne znaczenie podczas spłaty zadłużenia, o czym nie należy zapominać. Aby móc realnie ocenić wysokość wszystkich kosztów kredytu, należy zwrócić uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu (RRSO), która zawiera wszystkie opłaty, jakie musi ponieść klient.

Kolejnym warunkiem wpływającym na atrakcyjność danej oferty jest okres kredytowania oraz brak konieczności posiadania wkładu własnego. To bardzo istotne czynniki. Pierwszy z nich dotyczy długości spłaty zobowiązania. Powinna być ona optymalna, tak aby nie wydłużać nadmiernie okresu kredytowania, co wiąże się ze zwiększeniem kosztów kredytu, a przy tym nie stanowić nadmiernego miesięcznego obciążenia.

Drugi z czynników, a więc brak konieczności posiadania wkładu własnego, jest bardzo istotny dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, jak i tych, którzy zgromadzony kapitał wolą przeznaczyć na inne inwestycje, niekoniecznie związane z zakupem samochodu dostawczego.

Dopasowanie warunków do indywidualnych możliwości znacznie ułatwia spłatę kredytu, warto więc poświęcić nieco czasu i znaleźć jak najbardziej atrakcyjną dla siebie ofertę.

https://emoto.com.pl/kredyt-samochodowy-na-samochod-dostawczy/

Artykuł partnera

Udostępnij