biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Co to jest PIT 36?

Co to jest PIT 36?

W obecnych czasach wiele osób ma problem z rozliczeniem podatku dochodowego. Obecnie rząd Polski przygotował spore uproszczenia w tej kwestii. Dzięki nim możliwe jest proste rozliczenie PIT 37 oraz PIT 36. Można tego dokonać w formie online.

Rozliczenie podatkowe PIT 37

W Polsce możliwe jest rozliczanie podatkowe bez wychodzenia z domu. E-pity to coraz chętnie wykorzystywana opcja. Można rozliczyć zarówno PIT 37, jak i PIT 36. Do tego też jest oczywiście dostępne rozliczenie innych podatków. Jest to bardzo ceniona opcja, zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa. Nie trzeba stać w długich kolejkach w urzędach. Coraz więcej młodych ludzi korzysta z rozliczania podatkowego przez internet. Warto zaznaczyć, że formularz PIT 37 dotyczy praktycznie każdego pracownika, który otrzymuje wynagrodzenie netto. Mowa tutaj o wypłacie, która została pomniejszona o już obowiązujące składki. W takim przypadku płatnik pobierający zaliczki ma obowiązek dostarczenia informacji PIT 11. Obecnie można to zrobić online, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem. Warto dowiedzieć się, na czym polega rozliczenie PIT 37.

PIT 37

Czym jest PIT 36L?

Sporo osób nie wie, co trzeba wiedzieć o deklaracji podatkowej PIT 37. Okazuje się, że można stosować ją jako rozliczenie rocznych zarobków, które podatnik uzyskał od płatnika składek. Sporo osób nie wie też, na czym polega deklaracja PIT 36 i kogo dotyczy. Okazuje się, że jest ona przygotowywana oraz składana przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z rocznym rozliczeniem PIT. Co więcej, deklarację musi złożyć podatnik, który w konkretnym roku uzyskiwał przychody opodatkowane bez pośrednictwa płatnika. Obecnie taką deklarację można złożyć przez internet. Warto skorzystać z aplikacji E-pity. Jest ona darmowa i dostępna dla każdego polskiego podatnika. Sporo osób nie wie też, kogo dotyczy deklaracja podatkowa PIT-36L. Okazuje się, że mowa tutaj o formularzach przeznaczonym dla podatników uzyskujących przez rok przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. Takich ludzi w Polsce jest bardzo dużo. Ponadto mowa tutaj o osobach, które rozliczając się wybrali formę podatku liniowego, w celu obliczenia podatku dochodowego od swych dochodów. Obecnie PIT-36 L można rozliczyć przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie obecnie. Bez wychodzenia z domu można dokonać wszelkich formalności. W Polsce planowane są też następne udogodnienia w kwestii rozliczania się z wszelakich podatków. Celem jest jak najwygodniejsze kwestie formalne do wypełnienia.

Udostępnij