biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Finanse

Czym zajmują się importerzy z Chin?

Czym zajmują się importerzy z Chin?

Chiny to jeden z największych światowych gospodarczych potentatów. Można mieć różne zdanie na temat producentów z Chin, ale jedno jest pewne, to właśnie w Chinach można kupić praktycznie wszystko. Produkowane są tam zarówno towary luksusowe najwyższej jakości, jak również towary tanie, kiepskiej jakości, w tym różnego rodzaju podróbki dóbr luksusowych. Ze względu na to, że w Chinach funkcjonuje kilka bardzo dużych platform zakupowych, na których można zamawiać produkty również hurtowo, coraz więcej osób zajmuje się importem z Chin.

Kim są importerzy z Chin?

Importerzy z Chin to osoby prowadzące biznes polegający na tym, że sprowadzają różnego rodzaju towary z Chin, a następnie sprzedają je w Polsce, na przykład do hurtowni. To zatem osoby zajmujące się niejako pośrednictwem w handlu. Firmy importujące z Chin najczęściej mają swoich kupców, którzy funkcjonują bezpośrednio na terenie Chin. Mogą zatem negocjować warunki bezpośrednio u dostawców, na przykład w fabrykach. Pozwala im to na sprawdzenie warunków pracy, ale też negocjowanie lepszych ofert cenowych. Z reguły jest tak, że im więcej zamawia się konkretnych produktów, tym można liczyć na niższe ceny. Dlatego też importerzy z Chin sprowadzają ogromne ilości różnego rodzaju dóbr, a następnie sprzedają je do polskich odbiorców, którzy prowadzą hurtownie oraz sklepy stacjonarne i internetowe.

Czy import z Chin się opłaca?

Czy importerzy z Chin prowadzą rentowne biznesy? Bez wątpienia tak. W Chinach można bowiem zamówić naprawdę wszystko. Obiegowa opinia mówiąca o tym, że producenci z Chin tworzą rzeczy niskiej jakości, jest tak naprawdę bardzo krzywdząca. To właśnie chińskie fabryki często mają niezwykle zaawansowane technologie i procesy produkcyjne, dzięki czemu są w stanie tak naprawdę wyprodukować wszystko. Warto wiedzieć między innymi o tym, że nawet marki premium produkują w Chinach. Wbrew pozorom wcale nie trzeba zatem z Chin sprowadzać rzeczy najtańszych, produkowanych na przykład z materiałów niskiej jakości. Oczywiście to właśnie w Chinach produkuje się najwięcej tanich ubrań, na przykład z poliestru czy akrylu, ale również tam produkowane są ubrania luksusowe z najlepszych tkanin. Jednym słowem importerzy z Chin mają szerokie możliwości sprowadzania towaru. Mogą to być rzeczy drogie, wyselekcjonowane, jak też tanie, które następnie sprzedawane są na przykład na bazarkach czy w tak zwanych chińskich marketach.

Współpraca z importerami z Chin

Warto wiedzieć o tym, że właściciele hurtowni oraz sklepów mogą nawiązać współpracę z importerami z Chin. Polega ona na tym, że kupcy mogą odwiedzić różnego rodzaju fabryki i nabyć odpowiednią ilość produktów. Ich zadaniem jest zatem pośredniczyć w handlu. Pozwala to uniknąć błędów zakupowych, które polegają na tym, że zamówi się bardzo dużą partię materiału bez wcześniejszego sprawdzenia, jak rzeczy prezentują się naprawdę. Współpraca z importerami z Chin może być bardzo owocna, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat i wdrożyć ten model, jeżeli prowadzi się sklep lub hurtownię w Polsce.

Udostępnij