biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Praca

Dla kogo są usługi finansowe w PragmaGO?

Dla kogo są usługi finansowe w PragmaGO?

W PragmaGO mamy dla Twojej firmy rozwiązania finansowe, dzięki którym zadbasz o płynność finansową, osiągniesz cele biznesowe i skorzystasz z okazji rynkowych. To usługi dla nowoczesnych przedsiębiorców, którym zależy na elastycznym podejściu i natychmiastowej reakcji na zmiany. Z jakich konkretnie opcji możesz skorzystać i dla kogo są przeznaczone? Sprawdź!

Finansowanie faktur i faktoring

Zamiast czekać, aż kontrahent opłaci fakturę, chcesz mieć pieniądze od razu? Tak działa faktoring oraz finansowanie faktur – przekazujesz fakturę PragmaGO, otrzymujesz gotówkę na konto, a w terminie płatności klient płaci nie Tobie, a firmie faktoringowej.

Ten rodzaj usług sprawdzi się dla Twojego biznesu, jeśli:

  • wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności: regularnie (faktoring z limitem do 1 mln złotych) lub od czasu do czasu (finansowanie faktur z limitem do 250 tys. złotych),
  • zależy Ci na zachowaniu płynności finansowej i uniknięciu zatorów płatniczych,
  • chcesz zwiększyć konkurencyjność swojej firmy i wystawiać faktury z długim terminem płatności (to atrakcyjne rozwiązanie szczególnie w branży TSL i budowlanej),
  • potrzebujesz szybko środków, np. na bieżące wydatki lub chcesz skorzystać z niespodziewanej okazji rynkowej (m.in. zakupu towarów w atrakcyjnej cenie).

Te rozwiązania są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców – mikro, małych i średnich firm (zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek). Nie ma również znaczenia, jak długo biznes istnieje na rynku i w jakiej działa branży.

Finansowanie zakupów

Potrzebujesz konkretnych zakupów firmowych, ale nie masz aktualnie środków, żeby od razu opłacić całość? PragmaGO zapłaci Twoje zakupy do 100 tys. złotych, a Ty możesz spłacić je w wygodnych ratach (od 3 do 24 miesięcznych rat). 

Finansowanie zakupów sprawdzi się dla Twojego biznesu, jeśli:

  • chcesz rozłożyć zakupy na raty, żeby wykorzystać dostępne środki na coś innego,
  • nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, a pojawiła się interesująca okazja rynkowa (np. duże zlecenie dla nowego klienta lub towary w bardzo atrakcyjnej cenie),
  • zależy Ci na tym, żeby rozwinąć swoją firmę i zrealizować cele biznesowe.

To rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców z dowolnej branży, którzy istnieją na rynku powyżej 12 miesięcy.

Finansowanie podatków

Masz do opłacenia podatki (PIT, CIT, VAT) lub ZUS, jednak brakuje Ci wystarczającej ilości środków? Masz chwilowe problemy, np. związane z sezonowością? Zamiast narażać firmę na długi lub kary czy wysokie odsetki, skorzystaj z finansowania podatków w PragmaGO. Dzięki tej opcji spłacisz podatki w wygodnych ratach (3-12 rat).

To rozwiązanie sprawdzi się dla Twojego biznesu, jeśli:

  • chcesz uniknąć kar czy odsetek za nieopłacenie danin państwowych w terminie,
  • zależy Ci na tym, by Twoja firma była wiarygodna, np. dla możliwych inwestorów,
  • masz wystarczająco środków finansowych, jednak chcesz w tym momencie wydać pieniądze na coś innego i szukasz dostępnych możliwości.

Chcesz wiedzieć więcej o usługach dostępnych w PragmaGO? Sprawdź stronę internetową https://pragmago.pl/

Udostępnij