biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Dodatki i dekoracje, które odświeżą wnętrze Twojego domu

Dodatki i dekoracje, które odświeżą wnętrze Twojego domu

Czujesz potrzebę zmiany wystroju wnętrza, jednak nie chcesz przeprowadzać kosztownej i czasochłonnej rewolucji? Dobrym pomysłem w takim przypadku jest wykorzystanie dekoracji i dodatków. Odpowiednio dobrane mogą skutecznie odświeżyć aranżację. Które z nich idealnie się do tego nadają?

Nowy wygląd stołu

Stół jest meblem, który można przyozdobić na wiele sposobów – można na nim umieścić zarówno subtelne dodatki, jak i wyraziste dekoracje. Podstawą są różnego rodzaju tekstylia – obrusy, bieżniki i serwetki. Aranżację stołu można uzupełnić o podkładki oraz maty. Choć często są one pomijane lub traktowane wyłącznie jako elementy praktyczne, jednak mogą skutecznie odświeżyć wystrój i dodać wnętrzu nowego charakteru. Warto również postawić na szykowną zastawę, która umili spożywanie posiłku, ale będzie także przyjemną dla oka dekoracją. Odświeżyć wnętrze mogą naczynia ze słodyczami czy owocami. Dostępne są one w różnych stylach – od minimalistycznych po bardzo wyraziste. Stół jest też doskonałym miejscem do ustawienia kwiatów w wazonie. Zarówno same rośliny, jak i naczynie może być przyjemnym dla oka dodatkiem, który w subtelny sposób odświeżą całą aranżację.

Dywany i chodniki

Prostym sposobem na odmienienie wystroju jest wykorzystanie różnego rodzaju dodatków, które można ułożyć na podłodze. Nawet niewielki dywan lub chodnik może wprowadzić zupełnie inny nastrój do pomieszczenia. Jak jednak wybrać właściwy rodzaj, który będzie dobrze pasował do pozostałych elementów? Najważniejsze jest, by trzymać się spójnego stylu – przykładowo, do minimalistycznego wnętrza trudno dobrać barwny dywan inspirowany tradycyjnymi wytworami z Bliskiego Wschodu. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar tego typu dodatków. W wielu aranżacjach doskonale sprawdzi się zarówno model maxi, jak i mini. Należy jednak dopilnować tego, by nie dywan nie zakrywał całej podłogi oraz nie utrudniał otwierania drzwi czy korzystania z mebli. Dobrze też, by wpisywał się w konkretną strefę, w której będzie się znajdował – przynajmniej część nóżek konkretnego wyposażenia powinno być na nim umieszczone.

Poduszki, narzuty i koce

Tekstylne dodatki to jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie wnętrza. Wśród wyposażenia, na które warto się zdecydować, znaleźć można poduszki, narzuty i koce. Dzięki nim można zdecydowanie odmienić strefę wypoczynkową. Są one także bardzo praktyczne – poduszki i koce można używać podczas relaksu, narzuty z kolei chronią meble oraz wydłużają ich żywotność. Można je także łączyć na wiele sposobów, co dodatkowo pomaga urozmaicić wystrój wnętrza. Są to elementy, które są skutecznym sposobem na ocieplenie aranżacji i zwiększenie wrażenia przytulności. Poduszki to niewielki, ale wyrazisty dodatek. Można je więc śmiało wykorzystać do poeksperymentowania z wystrojem. Z kolei narzuty czy koce to mocny i zdecydowany akcent. Warto więc chwilę dłużej zastanowić się nad ich wyborem tak, by pasowały do reszty wystroju. Pozwoli to uzyskać świetny efekt wizualny i udaną przemianę wnętrza.

Zasłony i firany

Innymi tekstyliami, które mogą odświeżyć wnętrze domu, są zasłony i firany. Choć może wydawać się, że straciły one na popularności i zostały wyparte przez rolety, nie jest to prawdą. Aby więc odmienić aranżację, dobrze jest zdecydować się na inny model niż używany do tej pory. W przypadku firan do wyboru jest wiele nietypowych odmian. W ofercie sklepów można znaleźć produkty z gipiurą, fantazyjnie wycięte czy też modele znane jako spaghetti – stworzone z długich, prostych sznurków. Aby odświeżyć wnętrze za pomocą zasłon, dobrze jest zdecydować się na te z ciekawymi wzorami. Można dodatkowo wykończyć je pasmanterią lub upiąć w nietypowy sposób. Sprawi to, że stylowe zasłony z pewnością będą przyciągać wzrok. Takie dodatki także są doskonałym sposobem na dodanie wnętrzu bardziej tradycyjnego i przytulnego charakteru. Ciekawe propozycje można znaleźć tutaj: https://domar.pl/kategorie/dekoracje-dodatki-do-domu/.

Udostępnij