biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Dowiedz się, jak zrobić router z telefonu

Dowiedz się, jak zrobić router z telefonu

Zdecydowana większość telefonów komórkowych posiada funkcję routera Wi-Fi. Taka opcja daje możliwość utworzenia sieci bezprzewodowej, z której może korzystać jednocześnie nawet kilkanaście osób. Jak zatem zrobić router z telefonu, aby zyskać dostęp do Internetu? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Co znajdziesz w artykule?

  • Jak zrobić router z telefonu w kilku prostych krokach?
  • Jak podłączyć urządzenie do routera z telefonu?
  • Jakie są zalety routera z telefonu?
  • Monitoruj zużycie danych i baterii

Jak zrobić router z telefonu w kilku prostych krokach?

Zastanawiając się nad tym, jak zrobić router z telefonu komórkowego, w pierwszej kolejności należy wejść w ustawienia swojego aparatu. W zależności od modelu jaki posiadamy, funkcja routera będzie miała inną nazwę. Najczęściej znajduje się ona nieopodal takich funkcji jak sieć komórkowa, bluetooth. Jaką nazwę może zatem nosić? Na przykład udostępnienie Internetu, hotspot osobisty Wi-Fi, czy przenośny punkt dostępu Wi-Fi. Wybieramy odpowiednią usługę, a następnie uzyskujemy hasło, które kolejno należy wpisać w urządzeniu, które będzie korzystało z routera. Mowa tu o tablecie, laptopie czy innym telefonie komórkowym.

Jak podłączyć urządzenie do routera z telefonu?

Podłączenie urządzenia do routera z telefonu jest bardzo łatwe. Powinno ono posiadać funkcję dostępu do sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Konieczne jest wyszukanie nazwy telefonu, który pełni rolę routera i połączenie się z nim. Wymagane będzie podanie hasła, które pojawi się na routerze w momencie wybrania usługi, tak jak zostało wspomniane wcześniej. Po wpisaniu hasła należy wybrać opcję „połącz” lub „łączenie” i od tej pory można cieszyć się dostępem do Internetu. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że stosowanie tego typu routera wiąże się z niezwykle wysokim zużyciem pakietu internetowego w posiadanym przez nas planie taryfowym, dlatego też warto zwracać na to szczególną uwagę.

telefon jako router

Jakie są zalety routera z telefonu?

Router z telefonu komórkowego posiada wiele zalet. Przede wszystkim, daje możliwość podłączenia wielu różnych urządzeń jednocześnie, dzięki czemu kilka osób może korzystać z Internetu w tym samym czasie. Korzystając z takiej opcji można wykonać np. swoje obowiązki służbowe, sprawdzić ważne informacje itp. niezależnie od miejsca, w jakim się aktualnie znajdujemy. Taka funkcjonalność sprawdza się także w sytuacji, kiedy pracujemy nad ważnym projektem lub musimy wysłać pilnego maila, a aktualnie Internet stacjonarny nie działa i musimy posłużyć się tym dostępnym w naszym telefonie komórkowym. To spore udogodnienie, które może okazać się dla nas zbawiennym rozwiązaniem w wielu życiowych sytuacjach, kiedy pilnie potrzebujemy dostępu do Internetu.

Monitoruj zużycie danych i baterii

Podczas korzystania z routera Wi-Fi z telefonu, ważne jest monitorowanie zużycia danych i baterii. Upewnij się, że masz odpowiedni pakiet danych, który pozwoli Ci udostępniać internet z telefonu na inne urządzenia. Dodatkowo, pamiętaj, że korzystanie z routera Wi-Fi może wpływać na szybsze rozładowanie baterii telefonu, dlatego warto mieć przy sobie ładowarkę lub power bank, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość energii.

Udostępnij