biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Praca

Gdzie sprawdzi się gres lappato?

Gdzie sprawdzi się gres lappato?

Gres lappato to typ płytek, który jest bardzo popularne ze względu na swój wyjątkowy wygląd. Świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach, ale najlepiej prezentuje się w łazienkach. Dlaczego i co go wyróżnia w tym pomieszczeniu?

Co wyróżnia gres lappato od zwykłego gresu?

Gres uważa się za najtrwalszy i najtwardszy z materiałów wykończeniowych. Wysoką pozycję, zadowolenie klientów oraz najczęstsze wykorzystywanie na posadzkach zawdzięcza swoim parametrom technicznym. W takim razie co wyróżnia gres lappato?

Gres mimo, że jest zachwalany, to posiada jedną wadę. Jest on tłoczony, co można zauważyć na jego powierzchni, a co za tym idzie – jest trudniejszy w utrzymaniu czystości.

Gres lappato natomiast jest gresem polerowanym, dzięki czemu jego powierzchnia jest gładka. Taka obróbka materiału pozwala na wyeliminowanie wad występujących w zwykłym gresie. Dodatkowo dzięki wypolerowaniu jego powierzchnia jest pofalowana i nierównomierna, a różne wzory, które są obecnie modne, nabierają wyjątkowego charakteru.

Co wyróżnia gres lappato?

Płytki te są bardzo charakterystyczne w swoim wyglądzie. Są jednocześnie nie tylko połyskujące, ale i matowe. Jak to jest możliwe?

Podczas polerowania traktuje się je elastycznymi tarczami, które delikatnie matują powierzchnię. Taka obróbka sprawia, że matowa powierzchnia jest nierównomierna i w znacznym stopniu zróżnicowana na każdej płytce.

Dzięki temu zabiegowi gres ten połyskuje, a także pod pewnym kątem oraz przy odpowiednim oświetleniu można zauważyć na nim matowe wykończenie.

Jak dbać o płytki lappato?

Na szczęście gres ten nie wymaga specjalnych środków pielęgnacyjnych, w przeciwieństwie do innych płytek, np. tych połyskujących. Nie ma zatem potrzeby specjalnego polerowania powierzchni, aby utrzymać ją w czystości i powierzchni pozbawionej smug. Jak zatem o nie dbać?

Chyba nie ma prostszego sposobu – wystarczy je umyć tak, jakbyśmy zrobili to w każdym innym przypadku. To w zupełności wystarczy, by na nowo cieszyć się ich nieskazitelnym i estetycznym wyglądem.

W szczególności gres lappato docenią osoby starsze oraz osoby, które posiadają w domu małe dzieci lub zwierzęta. Bowiem nieregularna powierzchnia posiada właściwości antypoślizgowe. Eliminuje więc to możliwość poślizgnięcia się oraz uszkodzenie ciała.

Dlatego płytki te najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia. To tam w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko jakiegokolwiek wypadku. Aczkolwiek z powodzeniem można wykorzystać je w salonie, korytarzu czy sypialni. Wybierz płytki do swojego wnętrza na https://kaflando.pl/.

Udostępnij