biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Kalkulator OC/AC – jak znaleźć najlepszy?

Kalkulator OC/AC – jak znaleźć najlepszy?

Coraz więcej osób korzysta obecnie z kalkulatorów OC/AC. Dzięki temu narzędziu możliwy jest świadomy wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia zarówno obowiązkowego, jak i polisy dobrowolnej. Z jakiej porównywarki ubezpieczeń warto korzystać i jak wybrać najlepszą?

Czym jest kalkulator ubezpieczeń OC/AC?

Kalkulator OC/AC to narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwia wybór obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz opcjonalnych polis jak między innymi autocasco, assistance czy ubezpieczenie NNW. Porównywarka ubezpieczeń działa online, dzięki czemu klient może wybrać odpowiednią ofertę bez konieczności wychodzenia z domu.

Sposób działania kalkulatorów OC/AC jest bardzo prosty. Najpierw użytkownik wprowadza niezbędne dane kierowcy oraz pojazdu, a następnie na ich podstawie porównywarka generuje poszczególne oferty ubezpieczeń samochodu. Co ważne, kalkulator powinien brać pod uwagę zarówno cenę polisy, jak i jej zakres. Następnie klient wybiera interesującą ofertę i wykupuje ubezpieczenie. Zazwyczaj może to zrobić przez internet lub bezpośrednio u agenta.

Jaki kalkulator OC/AC warto wybrać?

Naczelną zaletą kalkulatorów OC/AC jest wygoda, jaką gwarantują swoim użytkownikom. Sprawdzenie cen oraz zakresów poszczególnych polis jest w znacznym stopniu ułatwione.

Dużym udogodnieniem dla klientów będzie porównywarka, która działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na smartfonach. Wówczas klienci mogą wykupić ubezpieczenie nie tylko z własnego domu, ale z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Niezwykle istotne, aby kalkulator OC/AC uwzględniał oferty wielu firm ubezpieczeniowych, które cieszą się zaufaniem na rynku. Dodatkowo możliwość dopasowania oferty dla jak największej ilości marek i modeli samochodów pozwoli klientowi znaleźć polisę spełniającą jego oczekiwania.

Atutem porównywarki ubezpieczeń jest także brak jakichkolwiek dodatkowych opłat np. w postaci prowizji. Ceny ofert wyświetlanych przez kalkulator nie powinny więc w żadnym stopniu różnić się od cen oferowanych bezpośrednio przez ubezpieczalnie. Co więcej, klient nie powinien być zobowiązany do zakupu którejkolwiek polisy po zapoznaniu się z przedstawionymi przez kalkulator ofertami.

Dobrze, jeśli porównywarka maksymalnie ogranicza liczbę danych, które użytkownik musi wprowadzić w celu wygenerowania ofert. Dzięki temu klient przy użyciu swojego prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego samochodu jest w stanie przejść przez cały proces w zaledwie kilka minut.

Udostępnij