biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Finanse

Mieszkania inwestycyjne – czy warto w ten sposób lokować kapitał?

Mieszkania inwestycyjne – czy warto w ten sposób lokować kapitał?

Każdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kapitał pozostawiony sam sobie nie będzie jednocześnie na siebie zarabiał. Niezbędne jest jego ulokowanie, w rozsądny i przemyślany sposób. Niestety, obecne czasy nie napawają optymizmem, gdyż niektóre aktywa inwestycyjne przestały już być uważane za bezpieczne i przynoszące zyski. Warto jednak zauważyć, że na pozytywnej tendencji rosnącej w dalszym ciągu utrzymują się nieruchomości. Mieszkania inwestycyjne, to aktywa fizyczne, które przy mądrym wyborze, mogą przynieść solidną stopę zwrotu. Czy warto więc w ten sposób lokować kapitał?

Znalezienie odpowiedniego produktu inwestycyjnego – klucz do sukcesu

Marzenie o zarabianiu na nieruchomościach obecnie staje się jeszcze silniejsze. Inwestorzy – nawet Ci, którzy dopiero w świecie inwestycji się pojawili – chcą jak najefektywniej lokować swój kapitał. Mieszkania inwestycyjne okazuję się więc świetnym pomysłem. Niemniej jednak ich oferta jest niezwykle bogata, a co za tym idzie, wybór odpowiedniego produktu inwestycyjnego nie jest już prostym zadaniem. Warto uwzględnić wiele czynników jednocześnie, które będą miały niemały wpływ na powodzenie danej inwestycji. Warto więc zdecydować się na profesjonalną pomoc, którą oferuje np. condo.pl. Jest to zespół ekspertów, który można powiedzieć, że od lat łączy inwestorów z najlepszymi obiektami inwestycyjnymi. Na ich stronie można znaleźć katalog ofert, a także porównać bez problemu czynniki takie jak np. lokalizację, biuro odpowiedzialne za wykonanie projektu, czy szacowaną cenę. Dodatkowo condo.pl oferuje również przemyślany model biznesowy. Inwestor nawiązując współpracę z operatorem ma gwarantowany zysk na poziomie 7-8%. Jest to zysk stały, który nie ulegnie zmianom nawet w przypadku słabego obłożenia danego lokalu. Ulokowany w ten sposób kapitał, zacznie zarabiać dokładnie tak, jak życzy sobie tego inwestor.

Czy mieszkania inwestycyjne to aktywa bezpieczne?

Wydawać by się mogło, że nawet w obliczu istniejących zawirowań, rynek nieruchomości w dalszym ciągu utrzymuje względną stabilność. Mieszkania inwestycyjne mogą być wynajmowane jako kwatery urlopowe, a także jako lokale użytkowe, a na nie popyt praktycznie nigdy się nie kończy. Spoglądając w przyszłość, nic również nie zapowiada gwałtownej zmiany. Warto jednak w tym momencie podkreślić, że decydując się na współpracę z condo.pl inwestor nie musi przejmować się tym, co aktualnie dzieje się z mieszkaniem. Podkreślmy, że stan obłożenia nie będzie wpływa na stopę zwrotu, która jest i tak gwarantowana. W tym przypadku inwestowanie w aktywa jakim są mieszkania inwestycyjne, śmiało można nazwać najbezpieczniejszym sposobem na ulokowanie swojego kapitału. Dodatkowo, nieruchomości to aktywa fizyczne, które wchodzą w posiadanie inwestora. W tym przypadku, nie można wiec mówić o jakiejkolwiek stracie.

Czy warto zainwestować w więcej, niż jeden apartament?

Inwestorzy mogą śmiało decydować się na nieco większe kroki i lokowanie kapitału w kilku apartamentach inwestycyjnych. Oczywiście nie ma pod tym względem ograniczeń ze strony operatorów. Wszystko jednak trzeba dopasować do swoich możliwości finansowych. Warto także pamiętać, że mieszkania inwestycyjne wchodzą w posiadanie inwestora na konkretny okres czasu od 10 do 15 lat. Wobec tego, jeśli inwestor rozważa kilka inwestycji jednocześnie, warto je dobrze rozplanować, by zapewnić sobie ciągłość gwarantowanych przychodów, a także odpowiednie zaplecze finansowe. Bez względu na wszystko, kapitał w mieszkaniach inwestycyjnych jest bezpieczny.

Udostępnij