biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Biznes

Najbardziej znane zegarki damskie. Poznaj markę Daniel Wellington i Tommy Hilfiger

Najbardziej znane zegarki damskie. Poznaj markę Daniel Wellington i Tommy Hilfiger

Zegarki dziś wyglądają zgoła inaczej niż te, które znamy jeszcze z dawnych lat. Nowoczesne produkty charakteryzują się ogromną ilością funkcji i nie są już tylko estetycznym gadżetem, chociaż nadal trzeba tak na niego patrzeć. Dobrze dopasowany zegarek potrafi zdziałać cuda na ręce i dopełniać całość wizerunku zarówno u pań jak i u mężczyzn. Projektanci mody zauważyli pewną niszę, w którą postanowili się wbić z ofertą zegarków fashion. Przygotowaliśmy dla was artykuł o tym rodzaju urządzeń na przykładzie marek Daniel Wellington oraz Tommy Hilfiger. Co je charakteryzuje? Abyśmy się mogli dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Zegarki fashion – dlaczego warto je mieć?

Należy zacząć od tego, że posiadanie zegarka to nie jest taka prosta sprawa, szczególnie w dzisiejszych czasach. Kiedyś zegarki były tylko i wyłącznie analogowe i dopiero postęp technologiczny na kontynencie azjatyckim wpłynął na ich rozwój. Należy podkreślić to, że zegarki fashion ustępują najlepszym markom szwajcarskich zegarków, ale jednak są świetną alternatywą dla tych, którzy kochają modę i cały czas chcą się „nosić” elegancko i na czasie.

Gdybyśmy mieli w kilku słowach scharakteryzować zegarki fashion to przede wszystkim powiedzielibyśmy, że są to modele dla średniej klasy. Na pewno cenowo ustępują najlepszym modelom na rynku, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że ich głównym zadaniem nie jest być równorzędnym konkurentem dla produktów Swiss Made. Niezależnie od tego czy są to zegarki damskie, czy też męskie to należy zwrócić uwagę, że one są raczej dopełnieniem wyglądu. Z pewnością wśród naszych czytelników jest wielu sympatyków mody damskiej. Panie kochają dobre i markowe ubrania, więc nie ma co się dziwić, że projektanci widząc miliony sprzedawanych zegarków, sami chcą dołączyć do tego elitarnego grona.

zegarek damski

Zegarek damski Tommy Hilfiger – amerykański luz i elegancja

Gdybyśmy zapytali przypadkowych przechodniów, z czym im się kojarzy marka Tommy Hilfiger, to z pewnością odpowiedzieliby, że z ubraniami. Byłaby to jak najbardziej poprawna odpowiedź, natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, że już od kilku lat producent ubrań chce zaistnieć na rynku zegarków. Co ciekawe, zegarek damski Tommy Hilfiger jest naprawdę dobrym produktem, który dopełnia całości wizerunku kobiety chcącej wyglądać skromnie oraz elegancko.

To, co wyróżnia zegarki Tommy Hilfiger, to przede wszystkim stonowane kolory, dzięki którym tego typu czasomierze idealnie pasują do pań. Są one uniwersalne, co sprawia, że można je zakładać zarówno do miejskich stylizacji, jak i tych oficjalnych. Aby zegarek można było uznać za dobry jakościowo, to musi on mieć w sobie dobre mechanizmy. Na szczęście TH kładzie na to duży nacisk, więc nie ma się czego obawiać.

zegareki kobieta mezczyna

Daniel Wellington, czyli minimalizm w najlepszym wydaniu

Panie niekoniecznie kochają tak bardzo „bajeranckie” zegarki jak mają to w zwyczaju panowie. Nie ma co się im dziwić, kobiety zawsze stawiają na estetykę i praktyczność danej rzeczy. Mężczyźni są zakochani w dodatkowych funkcjach, które można znaleźć w zegarkach, więc nic dziwnego, że zegarki klasyczne coraz mniej ich interesują. Panie z kolei kochają prostotę i dla nich zegarek nie musi być prawdziwym „potworem”, który ma ogrom funkcji, tylko przeważnie ma być dopasowany do ubrań i tworzyć jedną całość wizerunku.

Marka, jaką jest Daniel Wellington nie ma tak bogatej historii jak sporo marek. Nie można o niej mówić, że jest to parę wieków tradycji przekazywanej kolejnym pokoleniom. Została założona w 2011 roku przez Szweda, który będąc na wycieczce w 2006 roku w Australii spotkał Daniela Wellingtona i właśnie pod wpływem jego miłości zakochał się w eleganckich czasomierzach. Kobiety doceniają te zegarki właśnie z tego powodu, że łączą ze sobą klasykę, elegancję i pokazują, że każdy produkt noszony na ręku przez panią czyni z niej prawdziwą damę. Funkcje zegarka zostały ograniczone do absolutnego minimum, czyli datownika i pomiaru godziny. Na specjalną uwagę zasługują jednak japońskie mechanizmy, które zawsze są najwyższej klasy.

zegarki

Czy zegarki fashion mają rację bytu?

Jak najbardziej tak. Jak wspominaliśmy, wydaje się, że projektanci ubrań mają świadomość tego, że jakościowo ustępują największym graczom na rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety kochające markowe ubrania, chętniej zakupią tego typu produkt. Są to wyjątkowe czasomierze, które rzeczywiście mają modowy sznyt gołym okiem widoczny przez każdą kobietę. Warto obserwować postęp i rozwój tego typu produktów, bo może się okazać, że za kilka lat projektanci będą stawiać jeszcze większy nacisk na jakość.

Udostępnij