biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

Prawo

Pinterest – co to? Czy warto korzystać z niego?

Pinterest – co to? Czy warto korzystać z niego?

Wiele osób zastanawia się, czym jest Pinterest. Okazuje się, że mowa tutaj o narzędziu, które pozwala zbierać, a ponadto przechowywać wszelkie informacje zawarte w portalach internetowych zawierających interesujące dla konkretnego internauty materiały multimedialne. Mowa tutaj o obrazach oraz filmach. Obecnie coraz więcej osób korzysta z takiego narzędzia. Co istotne, wszelkie treści wizualne można przechowywać na tematycznych tablicach, które stanowią podstawowy element każdego konta użytkownika.

Czym jest Pinterest?

Warto zauważyć, że dzięki Pinterestowi internauta nie musi zapisywać zdjęć z sieci internetowej na komputerze, co dla wielu ludzi jest kłopotliwe. Okazuje się, że dodatkowym atutem tego narzędzia jest to, że można uniknąć żmudnych poszukiwań obrazu, na którym było umieszczone coś, co go zainteresowało. W obecnych czasach wielu internautów korzysta z narzędzia Pinterest. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest ono bardzo funkcjonalne. Dodatkowym atutem tego narzędzia jest to, że można mieć wszystko w jednym miejscu razem z linkiem, który prowadzi do konkretnych materiałów. Dlatego Pinterest jest popularny nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Mowa tutaj o serwisie społecznościowym, który stosuje architektoniczne funkcje zakładek. Przeznaczone są one do kolekcjonowania, a dodatkowo porządkowania witryn internetowych o określone kategorie.

Popularne narzędzie Pinterest

Co ciekawe, według statystyk około 1,5 miliona osób korzysta w Polsce z Pinteresta. Ponadto korzystają z niego nie tylko osoby prywatne, ale również wiele przedsiębiorstw. Do tego trzeba również doliczyć wszelkie organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Celem jest aktywność promocyjna oraz marketingowa. Co istotne, Pinterest można porównywać do wirtualnej tablicy korkowej, na której użytkownicy mogą przypinać ciekawe filmy oraz obrazy z ich źródłem w internecie, co jest bardzo funkcjonalną opcją. Trzeba również dodać, że Pinterest pozwala organizować użytkownikom internetu multimedialne znaleziska w sieci w tematyczne tablice online. Dodatkowym atutem takiego narzędzia jest to, że ułatwia przeglądanie oraz korzystanie z przechowywanych w nich materiałach wizualnych. Dlatego Pinterest jest bardzo popularny w wielu krajach, również w Polsce.

Pinterest co to?

Należy nadmienić, że każdą z tablic użytkownik może edytować. Ponadto każdy zalogowany za pośrednictwem ustawień tablicy może w praktycznie każdym momencie zmodyfikować wszelkie dane. Mowa tutaj na przykład o nazwie, opisie, okładce, a ponadto statusie widoczności. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że na każdej tablicy internauta pomieści nawet do stu tysięcy obrazów. Mowa tutaj o tzw. pinach, czyli wszelkich materiałach wizualnych. Zalicza się do nich filmy, pliki audio, zdjęcia, a także GIF-y. Wszystkie te obrazy znalazły się w internecie i jest do nich dostęp w narzędziu Pinterest. Oprócz tego narzędzie umożliwia przypiąć wszelkie pliki na tablicy od razu pochodzące z komputera stacjonarnego bądź laptopa.

Udostępnij