biznes-monitor.pl

Blog tematyczny o biznesie, marketingu i finansach.

BiznesFinanse

Dropshipping jak zacząć biznes w Internecie?

Dropshipping jak zacząć biznes w Internecie?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się dropshipping jak zacząć i gdzie szukać informacji na ten temat, wyjaśniamy w tym artykule.

Czym jest dropshipping?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że dropshipping to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Co więcej, nie trzeba posiadać fizycznie produktów, ponieważ bezpośrednio z hurtowni trafiają one do klienta. W ten sposób droga dostawy jest skrócona do minimum i wszystko przebiega w błyskawicznym tempie. Nie potrzeba też dużych funduszy na start, ponieważ wystarczy strona internetowa oraz minimalny wkład własny. Dropshipping jest świetnym sposobem na rozpoczęcie działań biznesowych. Taki biznes internetowy jest niezwykle rentowny, a do tego mało ryzykowny. Praktycznie niczym nie ryzykujesz, ponieważ nie musisz zamawiać produktów, które chcesz sprzedać. Zarabiasz jedynie na prowizji, którą ustalasz samodzielnie. Nie potrzebujesz dużych ilości pieniędzy, a jednocześnie oszczędzasz czas. Asortyment możesz znacząco zwiększyć dzięki możliwości integracji z hurtowniami. Zasada działania sklepów, które wykorzystują dropshipping opiera się na koncepcji tak zwanego długiego ogona. Chodzi o to, żeby sprzedawać towary, których nie masz fizycznie w posiadaniu. Towar jest do klienta przesyłany bezpośrednio z hurtowni, z którą ty masz już wcześniej podpisaną umowę. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz tracić czasu na przygotowywanie zamówienia i wysyłanie paczek. Musisz się jedynie skupić na reklamie, która powinna zapewnić dużą liczbę klientów.

Dowiedz się, na czym polega marketing inbound

Zalety dropshippingu

Zarabia się przede wszystkim na pośredniczeniu między klientem, a hurtownią. Są też minusy takiej formy zarabiania pieniędzy, ponieważ klienci mogą mieć czasem roszczenia względem uszkodzonych towarów. Ty niestety nie masz żadnego wpływu na to, w jakim stanie towar zostanie dostarczony do klienta. Należy jednak mieć na uwadze, że łańcuch dostaw jest niezwykle skomplikowany i wiele podmiotów jest odpowiedzialnych za przesyłkę. Osoby, które planują zacząć zabawę w dropshipping powinny najpierw precyzyjnie określić, co dokładnie chcą sprzedawać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dropshipping pozwala sprzedawać praktycznie każdy rodzaj produktów. Najlepiej jednak wybierać produkty, w których nie ma zbyt dużej konkurencji i są łatwe do sprzedania. Trzeba też uważać, ponieważ niektóre rodzaje asortymentu zdecydowanie częściej generują zwroty. Najlepiej wybierać produkty małe, ponieważ nie generują one takich problemów jak duże, nawet w przypadku zgłoszenia reklamacji. Oczywiście trzeba zaakceptować fakt, że reklamacje będą się zdarzać zawsze i nie mamy tak naprawdę na to większego wpływu.

Kwestie podatkowe

Warto wcześniej sprawdzić, jakie towary zwracane są przez klientów najczęściej. Stosunkowo częste reklamacje są na pewno w przypadku butów oraz ubrań. Dużym atutem dropshippingu jest tak, że na początku nie trzeba zakładać działalności gospodarczej. Można powoli rozkręcać biznes i zdobywać doświadczenie w zarządzaniu dochodami. Oznacza to, że nie trzeba płacić składek ZUS. Warto dodać, że zarobki do kwoty wielkości połowy stawki minimalnej można gromadzić bez rejestrowania działalności. Powyżej tej kwoty niestety jest już wymagana rejestracja firmy. Trzeba także pamiętać, że należy zapłacić podatek od zarobku do Urzędu Skarbowego. Warto również mieć na uwadze, że nie każda hurtownia chce współpracować z osobami na działalności nierejestrowanej. Posiadanie własnego sklepu internetowego jest niezbędne do prowadzenia biznesu w tym modelu. Po pewnym czasie współpracy można liczyć na rabaty od hurtowni.

Zobacz też, jak zrobić stronę internetową w WordPress

Udostępnij